Niepodważalne są sukcesy osiągane przez Katarzynę Boruch w dziedzinie sportu. Zmagania młodej kobiety z zapartym tchem śledzi szerokie gorno widzów. Jak podaje Kasia na sowim profilu na Facebook’u:
W miniony poniedziałek odbyły się wewnętrzne nominacje PZTW na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Niezmiernie miło mi poinformować, że uzyskałam nominację jako osoba rezerwowa. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, który jest motywacją do dalszej pracy!„.
Aby zaspokoić ciekawość tych, którzy chcieliby wiedzieć odrobinę więcej, Katarzyna Boruch udzieliła dla nas wywiadu, który został przeprowadzony przez redaktora Wojciecha Wysopala.
Zapraszamy do lektury!

W.W.: W jaki sposób dostałaś się na olimpiadę ? 

K.B.Jeśli chodzi o moją osobę, nie miałam bezpośrednich kwalifikacji, z których wywalczyłabym pewne miejsce na igrzyskach. Był to proces długotrwały. Opierał się głównie na obserwacji mojej postawy i postępów oraz zaangażowania na zgrupowaniach, zawodach i codziennych treningach. Dopiero po III Pucharze Świata w Sabaudii, który odbyły się na początku czerwca, trener kadry seniorskiej – Jakub Urban oficjalnie poinformował mnie, że znajdę się w gronie osób nominowanych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio jako osoba rezerwowa. 

W. W.Jak się z tym czujesz ? 
 
K.B.: Czuję się świetnie! Każdy sportowiec marzy o tym, aby pojechać na igrzyska. Cieszę się, że udało mi się osiągnąć ten sukces już teraz. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i uwieńczenie pracy jaką wykonałam do tej pory. Dlatego też z tego miejsca chciałabym podziękować każdemu, kto przyczynił się do tego, że tu jestem. Jest to niesamowita motywacja do dalszych treningów, przekraczania swoich granic i bycia coraz  lepszą. Jestem bardzo podekscytowana. W najbliższy czwartek, 08.07.2021r.  wylatujemy do Japonii, na trzy tygodniowy obóz do Tome, następnie meldujemy się w wiosce olimpijskiej w oczekiwaniu na nasze starty. 

W.W.: Powiedz coś o szansach polskiej kadry.

K.B.: Mamy sześć osad z kwalifikacją olimpijską. Są to: czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sterniczki, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn, czwórka podwójna mężczyzn oraz czwórka bez sternika. Wszystkie osady pływają na bardzo wysokim poziomie i mam nadzieję, że będą walczyć o najwyższe pozycje. Aczkolwiek reszta świata nie stoi w miejscu, okres czterolecia się wydłużył o jeden rok, więc zobaczymy jaki to będzie miało wpływ na tle wszystkich osad. Na pewno za każdą z nich będę trzymała kciuki i kibicowała o jak najlepsze rezultaty. Was również do tego  zachęcam! 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przygotowała
Wiktoria Wiewiórka