Stacja Krzyż była obecna podczas wręczenia grantu w wysokości 1500 zł dla Wielkopolskiej Akademii Sztuk Walki (wcześniej Krzyski Klub Karate)

Promesę wręczyła pani Poseł Marta Kubiak, z którą przeprowadziliśmy krótką rozmowę zadając pytanie – co jako kandydat ubiegający się o reelekcję może zrobić dla mieszkańców miejscowości takich jak Krzyż Wielkopolski?

Marta Kubiak: Jako że pracuje w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, staram się ze wszystkich sił doprowadzić do tego, aby w takich miejscowościach jak Krzyż nie było braków w jednostkach wozów strażackich i medycznych. Nie jest to prosta sprawa ale wszystko jest do wypracowania. Ważne by otrzymywać na bieżąco informacje o potrzebach z takich Gmin jak Krzyż Wielkopolski.

Wspieram również organizowanie takich inicjatyw jak „Działaj, Uwolnij Lokalną Energię”, bo uważam, że siłą mniejszych miejscowości są stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, dlatego należy wspólnie walczyć o wszelkiego rodzaju dotacje na wartościowe inicjatywy.

Jako poseł  podczas mojej kadencji odwiedziłam dużo mniejszych miejscowości, jestem razem z mieszkańcami, ich trudnymi sprawami, życiowymi radościami i dramatami. Dlatego chcę po prostu pomagać.

Dla organizacji pożytku publicznego tj. Wielkopolska Akademia Sztuk Walki, nawet niewielkie granty stanowią bardzo duże wsparcie i pozwalają na organizację specjalistycznych zajęć, tak jak w tym wypadku pracy z osobami niepełnosprawnymi.
Dla osób niepełno sprawnych jest to aktywizacja, nauka technik samoobrony oraz umiejętnego padania i balansowania własnym ciałem.

Jak wypowiada się prezes WASW wręczony przez poseł Martę Kubiak grant zostanie przeznaczony na organizacje V turnieju mikołajkowego konkursu karate, który odbędzie się 14 grudnia