Kubiak postawiła na Kosowską

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Marta Kubiak  nie będzie brała udziału w kampanii wyborczej. Jednak „Pani od strażaków” już nie raz dała próbkę tego, że potrafi zaskoczyć. Tym razem postawiła na mało znaną kandydatkę mieszkającą w Przyłękach, koło Siedliska. Dorota Kosowska, jak sama twierdzi jestem zdeterminowana by zastąpić Martę w jej dotychczasowej pracy.  Jak mówi kandydatka W regionie oprócz Marty Kubiak nie mam nikogo, jednak to co łączy mnie i Marto ciężka praca ja pracuje od rana do nocy prowadząc gospodarstwo i przedsiębiorstwo, ona ciężko pracowała w regionie, ciągle jeździła po okręgu, mało spała, walczyła o lepsze jutro mieszkańców na naszych ziemiach, ja zamierzam to kontynuować, chcę być blisko ludzi, dla naszych Małych Ojczyzn tak jak ona.

Ale kim właściwie jest Dorota Kosowska?

Dorota Kosowska, rolni, matka dwójki dzieci i przedsiębiorca, jest jednym z najbardziej obiecujących kandydatów z poza panującego układu w wyborach parlamentarnych 2023.  Kampanię opiera na swojej pracy w rolnictwie co wyraża jej wielostronnej tożsamości i głębokiego zaangażowania w społeczność okręgu 38.

Dorota Kosowska od zawsze była związana z rolnictwem. Wraz ze swoim mężem prowadziła gospodarstwo rolne, więc doskonale znała trud codziennej pracy na roli. To doświadczenie na pierwszej linii frontu pomogło jej zrozumieć potrzeby i wyzwania, z jakimi borykają się rolnicy w naszym regionie. Ale Dorota to także przedsiębiorca o ogromnym zapasie energii do działania. Jej firma, która zajmuje się przetwórstwem rolniczym i produkcją zdrowej żywności w ekologicznym trybie zamkniętym „od pola do stołu”, zyskała uznanie w okręgu za jakość produktów i zaangażowanie w lokalną społeczność.

Jednak to, co naprawdę wyróżnia Dorotę Kosowską, to jej członkostwo w Solidarności. To właśnie stamtąd czerpie inspirację do walki o sprawiedliwość społeczną i prawa pracowników i rolników. Jej historią to nie tylko rolnictwo i firma, ogromną zaletą jest jej aktywność i gotowość walki o lepsze warunki życia dla wszystkich mieszkańców okręgu 38.

Dorota Kosowska jest przekonana, że jej obecność w parlamencie jest kluczowa dla regionu. Okręg 38, skupiający wiele gospodarstw rolnych i małych przedsiębiorstw, potrzebuje reprezentanta, który nie tylko rozumie ich potrzeby, ale także ma doświadczenie i determinację do działania. Jej celem jest poprawa warunków życia w okręgu, wsparcie dla rolników i małych przedsiębiorców oraz walka o sprawiedliwość społeczną dla wszystkich mieszkańców.

Dorota Kosowska to nie tylko kandydatka, ale również historia z pasją, zaangażowaniem społecznym i wiarą w lepszą przyszłość. Jej droga od rolniczka i przedsiębiorcy do kandydatura na posła jest dowodem na to, że siła pracy i społecznego zaangażowania może przynieść pozytywne zmiany dla naszej społeczności.

Skąd takie wysokie miejsce na liście?

Wielu zastanawia skąd tak wysokie miejsce na liście, kandydatka odpowiada. Miejsce wysokie dlatego, że region trudny. Jednak nie idę sama, mam mocne wsparcie Marty Kubiak.

Dlaczego twoim zdaniem Marta Kubiak nie znalazła się na listach?

To trudne pytanie Pani Poseł  sama tego nie wie, ale w mojej ocenie to ktoś się jej obawiał, to był najbardziej rozpoznawalny polityk w naszym okręgu, jest mi przykro, że nie startuje, gdyby startowała wspierałabym właśnie ją, ale dziś role się odwróciły i teraz o Poseł Marta Kubiak wspiera mnie i zrobię wszystko by nie zawieźć.