Pierwsza rudna Wielkopolskiej A klasy, grupy V dobiegła końca. Czas na podsumowanie i analizę aktualnej sytuacji ligowej, która została przygotowana przez naszego specjalistę Rafała Zydora i zespół redakcyjny.

 

Tabela na zakończenie I rundy

Lp Nazwa Mecze Punkty Zwycięstwa Remisy Porażki
Polonia Jastrowie 13 35 11 2 0
2 Iskra Krajenka 13 31 10 1 2
3 Łobzonka Wyrzysk 13 31 10 1 2
4 Drawa Krzyż Wielkopolski 13 29 9 2 2
5 Derby Stara Łubianka 13 27 8 3 2
6 Sokół Kościerzyn Wielki 13 22 7 1 5
7 KP Piła 13 18 6 0 7
8 Włókniarz Okonek 13 18 6 0 7
9 Leśni Zawada 13 13 4 1 8
10 Iskra II Szydłowo 13 11 3 2 8
11 KS Leżnica 13 10 2 4 7
12 Błyskawica Nieżychowo 13 10 3 1 9
13 Arto Trzcianka 13 6 2 0 11
14 Gryf Zofiowo 13 3 1 0 12

 

Jak oceniasz grę Drawy w I rundzie?

Grę Drawy oceniam na duży plus i jestem mile zaskoczony pozycją w tabeli bo tak wysokiego miejsca mało kto się w Krzyżu spodziewał.

Co sądzisz o drużynach z czołówki tabeli? Czy są jakieś niespodzianki?

Czołówka tabeli ma praktycznie jedną niespodziankę, którą jest Drawa. Przed sezonem nikt nie typował Drawy do awansu. Polonia Jastrowie będzie raczej poza zasięgiem, a walka o drugie miejsce premiowane awansem rozegra się między drużynami Iskry Krajenka, Łobzonki Wyrzysk, Drawy Krzyż i Derby Stara Łubianka.

Które z drużyn według Ciebie najlepiej się promują?

Wystarczy spojrzeć na czołówkę tabeli żeby zobaczyć, które drużyny się promują. Widać je na różnych portalach społecznościowych i nie tylko.

W czołówce tabeli jest dość ciasno, wydaje się, że pierwsze 5 drużyn będzie walczyć o awans, która ma największe szanse?

Tak jak już wcześniej napisałem, Polonia jest poza zasięgiem, a pozostała czwórka drużyny między sobą stoczy zacięta walkę o awans. Obecny skład A klasy jest najmocniejszy od kilku lat jeżeli chodzi o drużyny walczące o awans. Dlatego Drawę jako beniaminka czeka bardzo trudna rundą rewanżowa ze względu na terminarz ponieważ 9 meczy rozegra na wyjeździe, a 4 mecze tylko na własnym stadionie. Wyjazdy praktycznie do całej czołówki Jastrowie, Krajenka, Wyrzysk i Kościerzyn.

Wydaje się, ze jest wielka przepaść między drużynami z czołówki tabeli, a kandydatami do spadku. Czym jest to spowodowane?

Tak, przepaść między czołówką, a reszta zespołów jest bardzo ogromna. Na pewno składa się na to budżet i przede wszystkim sytuacja kadrowa tych zespołów. Jedni grają w 13, jedni w 11 a jedni w przerwie meczu zgłaszają sędziemu 5 kontuzji i nie wychodzą na boisko. Taka jest właśnie rzeczywistość drużyn z dołu tabeli.

Kto według ciebie spadnie do B klasy?

Na typowanie kandydatów do spadku poczekałbym do zakończenia sezonu. Patrząc na tabelę to wiele może się jeszcze wydarzyć, a nie wierzę za bardzo w spadek drużyny ARTO Trzcianka. Jest to drużyna, która w poprzednich sezonach zajmowała miejsce w pierwszej piątce. Także jeszcze bym ich nie skreślał. Według mnie runda rewanżowa zapowiada się bardzo ciekawie pod względem awansu i spadku.

Okiem Redakcji

W naszej ocenie dużą niespodzianką jest zespół KP Piła, który był typowany jako jedna z drużyn walczących o awans. Jak widać po pierwszej rundzie zajmuje siódme miejsce w tabeli, tuż za drużyną Sokoła Kościerzyn Wielki. Wydaje się, że od klubu posiadającego dość duży budżet powinno się wymagać więcej. Środek tabeli zdaje się, że nie jest ich celem. Czekamy na kolejną rundę, ponieważ wydaje się, że bez zmian w Pile się nie obejdzie – jeśli chce walczyć o awans.

Innym godnym odnotowania faktem jest zagęszczenie w czołówce tabeli. Pierwsze pięć drużyn naturalnie ze wzgląd na ilość zdobytych punktów jest zaliczana do ekip mogących awansować. Jednak druga runda ten stan zweryfikuje. Może być tak, że któreś z drużyn powędrują w głąb tabeli a do gry włączy się jeszcze ktoś. Oczywiście to tylko hipotetyczne gdybania, pokazujące, że nadal wszystko się może zdarzyć. Zadyszka jest możliwa nawet w dzisiejszej dogodnej sytuacji Polonii Jastrowie, Iskry Krajenka i reszty ekip.

Ciekawie też jest na dole tabeli,  ostatnie miejsca okupują ekipy z Zofiowa i Trzcianki. W drugiej rundzie będą w wyjątkowo kiepskiej sytuacji, ponieważ czeka ich pogoń za każdym punktem. Pewne jest, że jeśli chcą się utrzymać to będzie musiało dość do zmian.

_________
Bramki Drawy Krzyż
Mecz Drawa Krzyż vs Łobzonka Wyrzysk 

Polecane strony
wawa.info
90min.pl