Już niebawem bo w najbliższą niedzielę rusza 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas finału będzie się działo!  Na scenie wystąpią artyści z lokalnych szkół, zespół muzyczny „Na Żywca” oraz Grupa Tumult.

Z Katarzyną Koczerba – kierownikiem sztabu w Krzyżu Wielkopolskim rozmawia Wojciech Wysopal

Nasz sztab działa już od 15 grudnia. Przez ten czas do akcji zaangażowały się już przedszkola, które przeprowadził kiermasze. Krzyska Liga Halowa swoją puszkę wystawiła  już tydzień temu. Orkiestrowe skarbony znajdują się już w Brzegach, sklepach w Lubczu Małym, Hucie Szklanej, na terenie  miasta Krzyż Wielkopolski w sklepie Smyk, salonie kosmetycznym pani Katarzyny Bak oraz u Tomasza Tomala.

W dniu finału po za kwestującymi wolontariuszami skarbony będą wystawione w  Rybakówce w Kuźnicy Żelichowskiej i Sali Wiejskiej w Żelichowie.  W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury  od godziny 12:00 będzie uruchomiona kawiarenka z wyrobami przygotowanymi przez dzieci i rodziców z Krzyskich szkół. Nabyć będzie można pierogi i krokiety przygotowane przez Poezję Smaków.

Podczas koncertu w holu Ośrodka Kultury sprzedawane będą wyroby ręczne pochodzące z zakładu karnego.

Warto wspomnieć, że fundatorem części licytowanych przedmiotów jest Thule oraz Amica, część z nich jest już dostępna na licytacjach Allegro.