Wystartuj w konkursie na logo WODR! Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu organizuje konkurs na projekt nowego logo WODR. Udział mogą wziąć wszyscy chętni, zaś na autora najlepszej pracy czeka nagroda finansowa. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 września.

Postanowiliśmy zorganizować konkurs na nowe logo, ponieważ chcemy iść z duchem czasu. Polskie oraz wielkopolskie rolnictwo staje się coraz nowocześniejsze, korzysta z wielu innowacji oraz cyfryzacji. Dlatego też uznaliśmy, że to dobry moment, aby zmienić nasze logo na bardziej nowoczesne, idące z duchem dzisiejszego rolnictwa – mówi Wiesława Nowak, dyrektor WODR w Poznaniu.

Ponadto dodaje: Czujemy się związani z lokalną społecznością oraz naszymi odbiorcami, dlatego też chcemy zorganizować konkurs, w którym każdy chętny może wziąć udział oraz przedstawić nam propozycję stworzonego przez siebie projektu.

Konkurs polega na zaprojektowaniu nowoczesnego, kojarzącego się z terenami wiejskimi znaku graficznego, który stanie się nowym logo Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu oraz będzie umieszczany na stronie WODR, dokumentach, materiałach promocyjnych lub informacyjnych związanych z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W projekcie powinien zostać zawarty napis „WODR” lub „Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu”. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy różne projektu logo.

Projekt logo musi być wykonany za pomocą komputera z użyciem maksymalnie 2, ewentualnie 3 kolorów. Ponadto, projekt logo musi być zaprezentowany i przedłożony w wersji elektronicznej zapisanej na dowolnym nośniku informacji (pendrive, CD, DVD, chmura) w minimum jednym w wybranych formatów: AI, CDR, PDF, JPG, TIF. Co ważne, autor logo musi dysponować pełnymi prawami autorskimi do swojego projektu.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest jednak podpisanie odpowiedniego formularza przez rodzica lub opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej. Na autora najlepszej pracy czeka nagroda finansowa w wysokości 2000 zł brutto.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 12 września. Prace konkursowe w postaci pliku oraz wypełnione formularze należy przesłać na płycie CD lub DVD lub pamięci USB lub w dowolnej chmurze:

  • w przypadku przesłania na nośniku CD, DVD lub pamięci USB należy przesłać na adres: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, ul. Sieradzka 29, 60-163 Poznań, z dopiskiem „Konkurs na logo WODR”,
  • w przypadku umieszczenia w chmurze – należy przesłać link do projektu logo oraz wypełnionych formularzy na oba adresy mailowe: wodr@wodr.poznan.pl i norbert.kowalski@wodr.poznan.pl w temacie wiadomości wpisując „Konkurs na logo WODR”.

Szczegółowe informacje na temat konkursu wraz z regulaminem, kartą zgłoszeń oraz niezbędnymi formularzami można znaleźć na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu: www.wodr.poznan.pl.

Norbert Kowalski
Rzecznik prasowy, Specjalista ds. Public Relations
Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
Tel.: 500 680 002
E-mail: norbert.kowalski@wodr.poznan.pl