Oświadczenie Klubu
Rozumiemy, że oświadczenie władz Gminy Krzyż Wielkopolski na platformie facebook z dnia 21.04.2023 to jednostronne odcięcie się gminy od Klubu „MKS Drawa Krzyż”, zignorowanie kibiców i tym samym potrzeb obywateli naszej miejscowości? Również mamy rozumieć, że pan burmistrz Rafał Sroka wraz z zastępcą Dominikiem Pietrzyńskim nie chodził na mecze pierwszej drużyny i nie przybijał przysłowiowych „piątek” z zawodnikami po zakończonych zawodach? Jest dla nas niezwykle przykre, że gmina prowadzi – naszym zdaniem – tak nierzetelną politykę informacyjną za pomocą portalu społecznościowego, zamiast spotkać rozmawiać z zainteresowanymi stronami.
Chcieliśmy zaznaczyć, że to za czasów aktualnej kadencji burmistrza Rafała Sroki środki dla naszego klubu sportowego są systematycznie obcinane, mimo sukcesów. Dodajmy do tego inflację, wysokie ceny paliw, setki kilometrów jakie do pokonania mają nasze zespoły. Brak odpowiedniego finansowania ze strony gminy, równa się pogrążeniem krzyskiej piłki, zmniejszeniem konkurencyjności w lokalnym środowisku i degradację wizytówki, jaką do tej pory dla miasta była drużyna MKS Drawa Krzyż. Cierpią na tym najmłodsi oraz kibice. Chcemy podkreślić, że młodzież w wieku szkolnym kończąc, szkołę nie ma możliwości rozwijania swoich zainteresowań ponieważ w gminie nie ma projektu, który umożliwia im dalszy rozwój. Innymi słowy szkolimy, jak widać z dużymi sukcesami, narybek dla innych klubów, które posiadają drużyny w wyższych kategoriach wiekowych.
Zaznaczamy, że w aktualnym konkursie nie znalazło się miejsce na finansowanie w jakikolwiek sposób drużyny „seniorskiej”, a teraz odpowiedzialność jak ma to w swoim zwyczaju burmistrz, zrzucana jest na klub. Tego typu zachowanie nie przystoi władzy, jest nieetyczne i szkodliwe. Korzystniej dla wszystkich byłoby, gdyby burmistrz oświadczył wprost, że nie interesują go kibice, zawodnicy i klub.
My jednak nie składamy broni. Aktualnie w dalszym ciągu robimy wszystko by rozwijać „Drawę”, także pod kątem starszych grup i drużyn „‚seniorskich”, niezależnie od finansowania gminy.
Zarząd MKS Drawa Krzyż