Tragiczny wypadek wydarzył się ponad dwa lata temu. 20-letni wówczas Jędrzej O. zaoferował Michałowi, Kindze i Wioletcie to, że odwiezie ich do domu po imprezie. Auto wypadło z drogi, uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach. Dwie osoby – Michał i Wioletta – zginęły na miejscu. Kinga oraz kierowca, Jędrzej O., cudem przeżyli wypadek.

Jędrzej O. ma odebrane prawo jazdy, jednak dalej wsiada za kierownicę. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Przed wypadkiem był 11 razy karany za łamanie przepisów ruchu drogowego, m.in. za zbyt szybką jazdę.

Dlaczego młody kierowca pozostaje bezkarny? Gazeta Wyborcza informuje, że sprawca wypadku to syn wpływowego polityka. Dzięki temu nie został aresztowany.

Jak czytamy, w dniu wypadku badanie krwi wykazało, że Jędrzej O. był trzeźwy, jednak to do tej pory jest to zagadką. Mężczyzna miał poważne obrażenia i nie można go było przebadać alkomatem. Został on dopiero przebadany w szpitalu w Międzychodzie. Było to 3,5 godziny po zdarzeniu. Wynik wyszedł wówczas 0,03.

Niespójność w śledztwie

Dziwna w tym kontekście staje się notatka policjanta, który zapisał, że kierowca wypił tego dnia siedem piw. – Wydaje mi się, że w szpitalu zbili mu poziom alkoholu. Ale dowodów nie mam – przyznaje prokurator, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Mimo że spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, że zabił dwie osoby, jechał ponad 110 km/h w terenie zabudowanym, to i tak za kolejne przestępstwo nie odpowiada – oburza się w „Uwadze!” Dominika Suska-Musiał, ciotka zmarłej Wioletty.

 

Źródło:
Tekst https://wszystko-o-wszystkim.life
Wideo: https://uwaga.tvn.pl