W dniu 25.06.2021 sołectwo Lubcz Mały z panią sołtys Leokadią Sydow na czele zorganizowało uroczystość w ramach podziękowania za wsparcie uzyskanej ze środków rządowych dotacji w kwocie 800 tys. zł., na budowę utwardzonej drogi w ramach programu wsparcia gmin popegeerowskich.

Na spotkaniu obecny był Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwość, poseł Krzysztof Czarnecki i Radny Sejmiku Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz.

Nie zabrakło też lokalnych samorządowców gdyż przybył przewodniczący Rady Miejskiej w Krzyżu Wielkopolskim Jarosław Libera, który dołączył do podziękowań za wsparcie pozyskanych środków oraz radni Jolanta Korbik, Ryszard Majer, Krzysztof Olejniczak i Ryszard Belter. Obecni byli też lokalni działacze w osobie Zygmunta Sysiaka i przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z Wielenia.

Podczas spotkania poruszane były istotne tematy m.in. Krzysztof Czarnecki omówił wybrane elementy Nowego Ładu, dementowane były nieprawdziwe pogłoski jakoby środki rządowe otrzymywały tylko gminy silnie związane z PiS. Z drugiej strony Wojewoda Wielkopolski podczas rozmów informował o programach i możliwościach wsparcia inwestycji lokalnych ze środków zewnętrznych.

Przygotował
Wojciech Wysopal