Wielki sukces szkoły w Miałach!

15 kwietnia 2021 r. ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Przeglądu Hymnów Szkolnych opiewających Powstanie Wielkopolskie 1918/19 i jego bohaterów. W konkursie współorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918–1919 wzięły udział reprezentacje kilkudziesięciu szkół z całego kraju. Wśród 10 najlepszych, wyróżnionych placówek znalazła się Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach, której występ doceniono „za estetykę, szatę graficzną i dużą wartość dydaktyczną i upowszechniającą”.

Przygotowaniem wykonawców z najmłodszych grup wiekowych, a także wystrojem sali zajęły się nauczycielki: Grażyna Korpys, Anna Paniączyk i Jolanta Ściegienna. Oprawę muzyczną zapewnił Marian Przybylski, muzyk z Miałów. Za nagranie sesji, umieszczenie jej na cyfrowej platformie konkursowej, a także przygotowanie niezbędnej dokumentacji (akt uchwały Rady Pedagogicznej ws. hymnu szkolnego, krótki zarys historyczny tegoż utworu, a także zestaw ilustracji obrazujący jego wykonanie w minionych latach) odpowiedzialny był Arkadiusz Słabig.

Niestety, ze względu na ograniczenia związane z pandemią odwołano planowaną na 2 maja br. uroczystość wręczenia nagród połączoną z występami młodzieży w Poznaniu. W związku z tym organizatorzy przeglądu przygotują w najbliższym czasie audycję prezentującą wyróżnione nagrania dostarczone przez uczestników. Wskazany materiał filmowy będzie opublikowany na stronach internetowych Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918–1919.

Gratulujemy sukcesu młodym wykonawcom z klas I, II i III Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach, którzy dołożyli wszelkich starań, by godnie „powstańczy uczcić zew” – jak mówią słowa hymnu.

 

dr hab. Arkadiusz Słabig, prezes mialskiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego