W dniu 08.03.2021 r. o godz. na terenie zakładu produkcyjnego STEICO sp. z o. o. przy ulicy Przemysłowej w Czarnkowie doszło do pożaru w hali produkcyjnej. Zapaleniu uległ materiał palny ciągu technologicznego co doprowadziło do szybkiego przemieszczenia się ognia i objęciu pożarem znacznej powierzchni budynku produkcyjnego.

Z uwagi na duże rozmiary pożaru do zdarzenia zadysponowano wszystkie siły i środki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie oraz najbliższe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Lubasza i Sarbii. Pierwsze działania podjęli pracownicy firmy, jednak ze względu na duże zadymienie, powierzchnię pożaru oraz możliwość rozprzestrzenienia się ognia na cały obiekt niezbędna była pomoc strażaków. Łącznie w działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad 10 godzin wzięło udział 10 strażackich zastępów w sile 32 ratowników.

Dzięki podjętym szybkim i skutecznym działaniom pożar udało się opanować w możliwie najkrótszym czasie a tym samym ograniczyć straty do minimum.

Opracowanie: mł. bryg. Łukasz Perz
Zdjęcia: JRG Czarnków, OSP Lubasz

 

Otwieramy się na Powiat!!!
#otwieramysienapowiat