Konkurs „Bliżej Natury”  
I etap już a nami

 

Zakończyliśmy I etap konkursu „Bliżej Natury” organizowanego przez naszą redakcję. Walka o miejsca premiowane awansem była zacięta i brew pozorom nie dostały się do kolejnego etapu tylko te zdjęcia, które najszybciej zostały opublikowane.

Konkurs toczył się bardzo dynamicznie a tylko fotografia rzeki Drawa autorstwa Łukasza Pertka szybko zapewniła sobie awans do następnej rundy. Inaczej było z pozostałymi półfinalistami, którzy nie mogli być pewni swojego miejsca do ostatnich dni.

Jak można się domyśleć najgorętsza walka rozegrała się o miejsce 4. Praktycznie do ostatniej godziny rywalizacja trwała w najlepsze między Anną Kowalską-Karzkowiak a Mateuszem Lisewskim, gdzie ten ostatni wygrał o 4 punkty klasyfikacyjne. To bardzo niewielka różnica, która podkreśla, że wszystko mogło się wydarzyć do samego końca.

Należy natomiast wyróżnić fotografie Szczepana Kotowskiego, które zostały ocenione przez naszą publiczność bardzo wysoko. Świadczy o tym choćby fakt, że 2 znalazły się w pierwszej czwórce. Niemniej zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji awansować mogło tylko jedno zdjęcie a Szczepan wybrał fotkę żubra, jednego z trzech, które zadomowiły się ostatnio w naszej okolicy.

Jak informuje jeden z członków komisji konkursowej Wojciech Wysopal poziom konkursu był bardzo wysoki. W naszej ocenie więcej zdjęć zasłużyło na awans do kolejnej rundy, niestety w pierwszej edycji mogliśmy pozwolić sobie tylko na 4 z nich. Kto wie, może w przyszłości kolejny etap będzie zaczynał się od ćwierćfinałów a może od 1/16.  Patrząc na ilość zgłoszeń oraz ilość opublikowanych zdjęć widać, że inicjatywa posiada perspektywy na rozwój.

Poniżej link do pełnej klasyfikacji.

Klasyfikacja generalna  I etapu konkursu „Bliżej Natury”

Przedstawiamy klasyfikację pierwszych 10 autorów których fotografie uzyskały najlepsze wyniki.

1 Łukasz Pertek
2 Szczepan Kotowski
3 Waldas Graś
4 Szczepan Kotowski
5 Mateusz Lisewski
6 Szczepan Kotowski
7 Anna Kowalska-Karzkowiak
8 Łukasz Pertek
9 Mateusz Lisewski
10 Marcin Wysopal
Waldas Graś

Regulamin konkursu