W sprawie Targowiska Miejskiego w Krzyżu Wielkopolskim interweniuje Kamil Wojna – Radny Rady Miejskiej.

Kamil Wojna wystosował wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski Pana Rafała Sroki z apelem o jego otwarcie, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Tego samego dnia otrzymał odpowiedź, w której Burmistrz informuje o planowaniu otwarcia targowiska na piątek 24.04.2020 roku.

Sprawa wydaje się być co najmniej dziwna, gdyż lokalni przedsiębiorcy handlujący na targowisku w Krzyżu w tym pani Małgorzata Mendelska mieli w ostatnim czasie problem w jakichkolwiek kontaktach z Urzędem Miasta. Jak relacjonuje rozmowy prowadzone były niechętnie a sprzedających nie informowano o niczym, nie pomagały też apele i prośby o otwarcie targowiska. Przedsiębiorcy zainteresowani otwarciem targowiska byli zbywani i są pozbawieni informacji do dnia dzisiejszego.

Zastanawia też fakt, że musiał interweniować w tej sprawie Radny, by otrzymać jasny przekaz o planach dot. targowiska. Przykładowo burmistrz Gminy Wieleń podobną informację opublikował tydzień wcześniej. Natomiast według Pana Czesława Jaworskiego zachodzi podejrzenie, czy w ogóle targowisko zostało prawnie zamknięte? Powodem tego typu przemyśleń jest informacja, która pojawiła się na facebook Gminy Krzyż Wielkopolski. Jak się okazuje nie została ona podparta do tej pory żadnym dokumentem. Pani Leokadia Sydow w rozmowie telefonicznej z Wiceburmistrzem Panem Dominikiem Pietrzyńskim próbowała uzyskać informacje na temat takowego dokumentu, ale bezskutecznie.

Sytuację tradycyjnie pozostawiamy do Państwa oceny.

____________

Fot. TomaFot ᴾᴴᴼᵀᴼ&ᵂᴵᴰᴱᴼ by Tomasz Tomala