Mimo wprowadzonych ograniczeń w walce z COVID-19 w ostatnim czasie można było zaobserwować pewne rozprężenie. Tak jak się spodziewano okres przedświąteczny przyniósł ponownie tłumy na ulicach. Nie pomagają otwarte całodobowo niektóre ze sklepów. Policja i służby pilnujące bezpieczeństwa intensyfikują swoje działania. W niektórych miejscowościach, policjanci wraz z innymi służbami mundurowymi kontrolują osoby stojące w kolejkach przed sklepami. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo. W sytuacji nieuzasadnionych przypadków ludzie kierowani są do domów, a w bardziej ekstremalnych wypadkach nakładane są mandaty karne.

Problemem są też osoby lekceważące nałożoną kwarantannę. Nie brakuje przypadków, gdzie jedna osoba jest łapana wielokrotnie na złamaniu nałożonych środków bezpieczeństwa. Tutaj trzeba postawić pytanie, czy jest to głupota, czy lekceważenie aktualnie panującej sytuacji. W Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim nałożono już mandaty karne na 35 osób, które popełniły różne wykroczenia związane z łamaniem obowiązujących przepisów.

Poniżej prezentujemy statystyki wykroczeń związanych z łamaniem obowiązujących obostrzeń:

🔸 14 interwencji policji w związku ze złamaniem obowiązujących ograniczeń.
🔸 Mandaty karne nałożono na 35 osób.
🔸 Odnotowano również 3 interwencje złamania kwarantanny przez 2 osoby. Powiadomiona została Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Czarnkowie a sprawy skierowano do sądu.

______________
Dane na 10.04.2020 godz 14:57