POGOTOWIE ZAKUPOWE

W Krzyżu Wielkopolskim nie brakuje pozytywnych inicjatyw w dobie szalejącego zagrożenia ze strony COVID19. Przykładów jest wiele: szycie maseczek dla służby zdrowia i ratowników, świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących czy wsparcie przez lokalnych przedsiębiorców strażaków z OSP na kwarantannie.

Robimy zakupy dla osób, które pozostały w domach

Podobnie jest z projektem organizowanym przez Kościół Zielonoświątkowy w Krzyżu Wielkopolskim, który zdecydował się nieść pomoc tym, którzy z różnych przyczyn pozostali w domach. Do projekty włączonych zostało 15 osób, które przeszły obowiązkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Stworzony został specjalny system pracy dostosowany do warunków epidemiologicznych, zakupiony został sprzęt zabezpieczający wolontariuszy, którzy pod koniec marca 2020 ruszyli z zakupową pomocą dla mieszkańców Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski.

Projekt jest koordynowany głównie za pośrednictwem portalu Facebook, gdzie możemy przeczytać:

👉 Martwisz się o swoich rodziców? Nie chcesz by ruszali się z domu, potrzebują pomocy w zrobieniu podstawowych zakupów? Jesteś w grupie ryzyka? Nie możesz ruszyć się z domu z innego powodu? Służymy pomocą❗️
👉 Zadzwoń i dowiedz się więcej 507-734-984 lub 888-716-114
👉 kz.krzyzwlkp@gmail.com

Regulamin

Stworzony został Regulamin, który jasno określa aktualne standardy pomocy i funkcjonowania. Warto zaznaczyć, że organizatorzy informują, że może on jeszcze się zmienić. Sytuacja jest dynamiczna a naszym wolontariuszom przychodzi zmagać się z różnymi sytuacjami. Na pewno zostanie dodany punkt, dot. zakupów tylko wyrobów alkoholowych i tytoniowych – ponieważ tylko po takie produkty nie jeździmy. Oznacza to, że jeśli beneficjent zażyczy sobie tylko, któryś z wymienionych wyżej rodzajów produktów, to Pogotowie Zakupowe nie wyjedzie na akcję. Inaczej jest kiedy pośród różnych produktów żywnościowych, czy artykułów domowej chemii znajdzie się coś z powyższej listy.

 

 

 

 

Organizatorzy ostrzegają, by uważać na osoby mogące podszywać się pod wolontariuszy. Każda z osób biorąca udział w projekcie posiada swój identyfikator ze zdjęciem. Wzór zamieszczamy w artykule.

Jak dokonać zgłoszenia?

Dokonanie zgłoszenia jest bardzo proste. Wystarczy zadzwonić pod jeden ze wskazanych numerów telefonu 507-734-984 lub 888-716-114 i podczas rozmowy zgłoszenie zostanie przyjęte i będzie przeprowadzona wstępna weryfikacja. Istnieje możliwość zgłoszenia się drogą elektroniczną przez e-mail kz.krzyzwlkp@gmail.com ale trzeba pamiętać by koniecznie podać nr. telefonu.

Dobra robota

Krótko podsumowując należy powiedzieć dobra robota dla wszystkich inicjatyw jakie ruszyły oddolnie na terenie Gminy Krzyż Wielkopolski. Tych pozytywnych bodźców przybywa co bardzo cieszy. Tak trzymać!!!

____________
#covid19 #krzyzwielkopolski #koronawirus #zakupywirus #gminakrzyzwielkopolski #zbiorkazywnosci