Dnia 1 marca 2020 w Krzyżu Wielkopolskim pierwszy raz odbył się ” ll Bieg Polonia Wyklętym ”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Centrum Macierz Polonii wspierana przez Klub Biegacza „Aktywni” Krzyż Wlkp. Wydarzenie upamiętniało Żołnierzy Wyklętych, którzy marzyli by doczekać czasów wolnej Polski.

Aura mimo, że niesprzyjająca nie zatrzymała biegaczy przed udziałem w zawodach. Na starcie zameldowało się 116 osób, chcących w ten sposób oddać cześć bohaterom walczącym za nasz kraj. Na dystansie 5000m wygrał Szymon Belgrau z Międzyrzecza z czasem 0:17:51, wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Rozalina Gapska z Pęckowa z czasem 0:19:43.

Na dystansie 1963m triumfował Mateusz Rodewald z czasem 0:07:09, w kategorii kobiet najlepsza była Agata Krystek z Piłki z czasem 0:10:32.

Podczas wydarzenia została również zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz rehabilitacji Klaudii Lisewskiej zmagającej się z dziecięcym porażeniem mózgowym za co w imieniu rodziców Klaudii bardzo dziękujemy. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

Poniżej klasyfikacja 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii
Pełna klasyfikacja dostępna dostępna na maratończykpomiarczasu.pl

👉 Dystans 5️⃣0️⃣0️⃣0️⃣m
👉 Kobiety
1. Rozalina Gapska
2. Katarzyna Baryczkowska
3. Anna Nowojczyk

👉 Mężczyźni
1. Szymon Belgrau
2. Patryk Sopata
3. Filip Michałowski

👉 Dystans 1️⃣9️⃣6️⃣3️⃣m
👉 Kobiety
1. Agata Krystek
2. Natalia Wilczyńska
3. Agata Piątek

👉 Mężczyźni
1. Mateusz Rodewald
2. Waldemar Kaleta
3. Grzegorz Zakrzewski