OSP Kuźnica Żelichowska doczekała się nowego wozu bojowego dnia 16.01.2020 roku. Ten moment zapadnie naszym strażakom długo w pamięci, gdyż od dawna oczekiwali nowej taktycznej maszyny, która pomoże w sytuacjach kryzysowych. 

19 września 2019 roku OSP Kuźnica Żelichowska podpisała promesę na dofinansowanie zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z poseł Martą Kubiak działającą w ówczesnej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Zakup samochodu był możliwy dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w formie dotacji z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wkładowi własnemu gminy Krzyż Wielkopolski.

Gdyby nie udało się pozyskać nowego wozu sytuacja w naszej gminie mogłaby zrobić się niebezpieczna, a to za sprawą konieczności przeniesienia jednego z pojazdów z OSP Krzyż do OSP Kuźnica Żelichowska. Jeden wóz mniej mógł doprowadzić do sytuacji, której pomoc nie przyjechałaby na czas. Tego typu inwestycja chociaż jest kosztowna, to jednak niezwykle potrzebna, dlatego gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt. 

-Wojciech Wysopal
__________________
Za udostępnienie materiału video dziękujemy Krystian Michał Florian Kabaciński i Łukaszowi Bury
Więcej informacji w materiale Nowy Wóz Strażacki dla OSP Kuźnica Żelichowska