☢️ Uchwała o podwyżce za wywóz odpadów komunalnych została uchylona jako niezgodna z prawem.
 Uchwała o nowej podwyżce póki co została wycofana z porządku obrad.Jednak podwyżka może dojść do skutku już w grudniu 2019.

🔹 W naszej ocenie jest to zwycięstwo nas wszystkich, gdyż w ostatnim czasie media społecznościowe aż huczały w tym temacie. Każde udostępnienie, like, komentarz i post w tej sprawie miał znaczenie, gdyż pobudził do działania wiele osób i sprawiał, że informacja się rozrastała dalej.

🔸 Tutaj słowa uznania należą się dla pana Eligiusz Komarowski, który walczy w tej sprawie w imieniu zwykłych mieszkańców należących do Związku Międzygminnego

❗️Ostrzegamy przed nadmiernym optymizmem, to dopiero początek batalii bo według naszych specjalistów PRGOK nie odpuszczą i doprowadzą do wzrostu płac, taka uchwała może zostać podjęta już w Grudniu 2019.

_____
🕵️‍♀️ Na miejscu w sali „Sali Beżowej” Inwest Parku był nasz korespondent Daniel Kufel, który komentuje tą sprawę następująco.

🔸 W związku z poniedziałkową decyzją o podniesieniu opłat za wywóz odpadów do stawek niezgodnych z prawem PRGOK zebrał się dzisiaj, aby podjąć nowa uchwale, która również miała narzucić na mieszkańców horrendalne stawki za wywóz śmieci.

🔹 W poniedziałek jako mieszkańcy mieliśmy szczęście w niekompetencji zgromadzenia, które podjęło błędną uchwałę. Jako mieszkańcy mieliśmy czas aby zareagować i nagłośnić temat. Dzięki czemu dzisiaj PRGOK odroczył decyzję o podniesieniu stawek.

🔸 Niestety wczorajsza Sesja Rady Miejskiej w Krzyżu Wielopolskim(28.11.2019) pokazała nam, ze jako mieszkańcy nie mamy co liczyć na obronę naszych portfeli przez Burmistrza naszego miasta, który bez zawahania odpowiedział na pytanie pana radnego Ryszarda Majera, że będzie głosował za wyższymi opłatami dla mieszkańców Krzyża

______________________________

Krzyż zapłaci za odpady więcej a oni mniej