W dniach 16-17.11.2019r w Tucholi odbył się Puchar Polski Karate S.G.I. Poland, gdzie startowało blisko 270 zawodników i zawodniczek z całej Polski z podziałem na kategorie wiekowe młodzików, juniorów i seniorów. Brali w nim udział zawodnicy z MUKKT „FUDOKAN” z Krzyża Wlkp.

Turniej rozpoczął się w sobotę walkami kwalifikacyjnymi. W zawodach startowali chłopcy jak i dziewczęta z 15 klubów w konkurencjach kata i kumite. Sędzią głównym turnieju był Paweł Zieliński z Człuchowa, który czuwała nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W niedzielę rano organizatorzy przygotowali pyszne kanapki i herbatę z cytryną. Po porannym treningu przystąpiono do finałów turnieju.

Najlepszym zawodnikiem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Karate Tradycyjnego „Fudokan” z Krzyża Wlkp., okazała się Tatiana Andrukonis uzyskując I miejsce w kata indywidualnym dziewcząt. Był udany występ ponieważ wszystkie kategorie wiekowe były bardzo mocno obstawione pod względem ilości startujących zawodników. Julianny Pulka w kumite o trzecie miejsce uległa swojej przeciwniczce zajmując tym samym czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej. Również Zuzanna Łopata w swojej kategorii wiekowej wywalczyła czwarte miejsce w kumite indywidualnym dziewcząt. Należy podkreślić również dobry występ pozostałych zawodników, którzy zostali sklasyfikowani na miejscach piątych czy szóstych blisko podium wygrywając dużą ilość walk po drodze w swoich kategoriach wiekowych, a byli nimi: Kacper Oleksak, Gracjan Biniak, Nelli Spychalska, Nikola Sypniewska Nikola Swaryczewska, Wiktor Antosiak, Nikodem Madrawski i Szymon Jasiński. Wyjazd odbył się dzięki dofinansowaniu z budżetu gminy Krzyż Wlkp.