W sobotę 26 października reprezentacja Krzyskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół wzięła udział w VII edycji Paraolimpiady Osób Niepełnosprawnych w Drawsku organizowanej przez Stowarzyszenie Rodziców, Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z Drawska. W wydarzeniu brało też udział stowarzyszenie z Drezdenka.

Rywalizacja sportowa odbywała się pomiędzy trzema drużynami z Drawska, Drezdenka i Krzyża Wlkp. Nasze miasto wystawiło 7-osobową drużynę: Elżbieta Stasiak, Rafał Baszko, Wojciech Gierszewski, Remigiusz Kufel, Tomasz Koza, Mikołaj Zatorski, Marek Zatorski. Kapitanem drużyny była Magdalena Zatorska – Prezes Stowarzyszenia.
Zawody odbywały się w konkurencjach indywidualnych i drużynowych takich jak m.in. rzut piłką do kosza, kopnięcie do bramki, przeciąganie liny i piłka nożna halowa.

Oczekiwanie na wyniki, swoim występem wokalnym umiliła Karolina Gierszewska ze Stowarzyszenia z Krzyża Wlkp. Na koniec wydarzenia drużyny zostały nagrodzone pucharami, a zwycięzcy konkurencji indywidualnych otrzymali upominki.


W wydarzeniu brali udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy Drawsko, m.in. Wójt Gminy Drawsko – Bartosz Niezborała, Przewodniczący Rady Gminy Drawsko – Ryszard Jabłonowski, Sekretarz Gminy Drawsko – Anna Fręś, Skarbnik Gminy Drawsko – Anna Zurman oraz sołtys wsi Drawsko – Tadeusz Babiak.

Krzyskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół zapowiedziało zorganizowanie podobnej imprezy w Krzyżu Wlkp. wiosną przyszłego roku.