IV bieg niepodległości  

Wywiad z Iwoną Berg jedną z organizatorek biegu z ramienia Klubu Biegacza „Aktywni” Krzyż Wlkp. – głównego organizatora wydarzenia.

Skąd pomysł na Bieg?

Pomysł na Bieg jest z nami od początku powstania Klubu Biegacza – 4 lata temu, byliśmy jednego zdania, że w naszej okolicy brakuje tego typu imprezy.

Ile osób wystartowało w biegu?

W biegu głównym na 10km wystartowało 324 osoby oraz  128 dzieci w biegach dla dzieci i młodzieży, co daje 452 uczestników.
W biegu na 10 km były 24 kategorie wiekowe, najmłodsi uczestnicy mieli 16 lat najstarszy ponad 80.

Nasze Miasto reprezentowało 36 mieszkańców w biegu na 10 km w tym 20 z Klubu Biegacza  AKTYWNI Krzyż, oraz ponad 50 dzieci z naszej gminy w biegach dla dzieci. Pokazuje  to jak wielu ludzi z naszej okolicy aktywnie spędza czas, biega, a nas organizatorów  cieszy, że aż tylu mieszkańców zaangażowało się w bieg.

Trasa główna to 10 km ulicami Krzyża, uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po 5 km. Dzieci startowały na dystansach 100 m, 300 m i 800 m.

Kim są zwycięscy głównych kategorii?

Wyścig wygrał  Szymon Belgrau z Międzyrzecza (Klubu Ivolt Team) z czasem 0:32:40, drugi był Andrzej Kuśmider z Czaplinka (WMLKS POMORZE STARGARD) a trzeci Marcin Zagórny z Krosna Odrzańskiego

Wśród Pań najlepsza okazała się Rozalia Gapska  z Pęckowa (Biegacze Józefa Noji), druga była Agnieszka Witczak Flajszer i trzecia Barbara Pochranowicz z Dębna (Stowarzyszenie Maraton Dębno)

W kategorii Gmina Krzyż najlepszy był Ernest Graś , drugi Janusz Dubiel a trzeci Daniel Nawojczyk,  wśród kobiet pierwsza Krystyna Łukszewicz, druga Anna Nawojczyk a trzecia Jagoda Wilk.

Powiedz proszę ile osób jest zaangażowanych w organizację tego wydarzenia? Kiedy zaczynają się przygotowania?

Przygotowania do biegu przez Klub Biegacza „Aktywni” trwają praktycznie od początku roku.  W samym dniu biegu wspierają nas liczni klubowicze wraz z całymi rodzinami, wolontariusze oraz Policja i Straż Pożarna. Zaangażowani są harcerze oraz Lokalne Centrum Wolontariatu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzyżu. Razem z Policją i Strażą było to co najmniej  50 osób pomocnych w dniu  biegu.

Co możesz powiedzieć o biegach z perspektywy czasu?

Sam bieg co roku cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Cztery lata temu zaczynaliśmy od 100 uczestników, a w tym roku osiągnęliśmy  limit zapisów 300 osób, bieg cieszył się takim zainteresowaniem że o  30 osób zwiększyliśmy zapisy, a było jeszcze więcej chętnych. Cieszy nas to bardzo i daje motywację do działania na przyszły rok.

Takie wydarzenie wymaga dużych nakładów i wsparcia sponsorów. Czy możesz powiedzieć, kto wspierał IV bieg niepodległości w Krzyżu Wielkopolskim?

Bez sponsorów nie moglibyśmy zorganizować tak dużej imprezy.
Wspierał nas jak co roku Urząd Miasta i Gminy Krzyż, a patronat nad imprezą  i sponsorem głównym po raz drugi objęła firma Patria-Top Sp. z o.o.

Pozostali sponsorzy, którzy wsparli nas finansowo bądź rzeczowo:

Brenderup Sp. z o.o

THULE Sp. z o.o.

Firma MMJ  Wieleń .

Kettler Wieleń

Ilpol. Sp. z o.o.

Hurtownia Besmo Gorzów Wlkp.

Hurtowania Dach Systems Gorzów Wlkp.

Trans-Bud Dariusz Andrejczuk

Kamex Sp. z o.o.

Kacper Sklep Spożywczo-Przemysłowy Edyta Poznaniak-Helak

Księgarnie Hebe i Kleks Krzyż Wlkp

Sklep Smyk Grażyna Feszczyn Krzyż

Kwiaciarnia Beata i Bogdan Chełstowcy Krzyż

Kwiaciarnia Beata Andrukonis Krzyż Wlkp.

Drukarnia ARCAN Trzcianka

Centrum Ubezpieczeń Vija Rozite biura w Krzyżu i Wieleniu

Zakład Usług Ciesielskich i Dekarskich Piotr Andrejczuk

Apteka Panaceum Krzyż Wlkp.

PSB Mrówka

Sklep Wielobranżowy KURHAN Wieleń

Sklep RTV AGD Max Elektro Wieleń

Massmedia Wieleń

Bank PKO Krzyż

Nadleśnictwo Krzyż

Działaj.Info i Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Daniel Kufel

Oraz inni sponsorzy, których nie sposób wymienić

rozmowę przeprowadził
-Wojciech Wysopal

____________
Szczegółowe wyniki na portalu Maratończyk 
Zdjęcia Maciej Nowak

Polecany materiał Poseł Marta Kubiak wręcza grand dla Wielkopolskiej Akademii Sztuk Walki